Aktualitet

“Autori i gjatë dhe me mjekër”/ Viktima e Astirit ishte nën shoqërinë e një vajze në lokal

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 21:37 - 20/01/20 |
mapo.al

Dëshmitarë nga vendi ku u vra me armë zjarri 28-vjeçari Vilson Tafçiu në Astir, bëjnë me dije se autori ishte një djalë i gjatë dhe me mjekër. Mësohet se viktima ka qenë në lokal nën shoqërinë e një vajze, ndërsa një tjetër e ka thirrur jashtë ku e ka ekzekutuar me 3 plumba.


Pas tre të shtënave ndaj viktimës, autorët dyshohet se janë larguar nga vendngjarja me një automjet “Golf 6” përmes rrugicave të zonës.Disa persona janë shoqëruar nga policia për tu marrë në pyetje lidhur me atë ç’ka ndodhur.Të shtënat kanë krijuar panik tek të pranishmit në lokal, që janë ngritur nga tavolinat e lokalit ku ishin ulur.


 


Etiketa: ,

Pas