Aktualitet

Konkurenca pezullon rritjen e tarifave nga kompanitë celulare, kërkon nisjen e hetimit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:20 - 14/02/20 |
mapo.al

Autoriteti i Konkurencës pezullon tarifat e reja të kompanive celulare. Gazetari Emirjon Senja mëson ekskluzivisht për abcnews.al se një vendimi i tillë parashikon pezullimin e tarifave dhe nisjen e një hetimi për shkeljen e konkurencës në treg.


Si pasojë e këtij vendimi deri në përfundimin e hetimit, kompanitë janë të detyruara të operojnë me tarifat e vjetra ekzistuese në treg.Kujtojmë se së fundmi janë rritur me 200 lekë tarifat e paketave me parapagesë. Rritja është bërë për secilën nga paketat ekzistuese./abcnews.al


 


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas