Aktualitet

Avioni me pasagjerë shpërthen në flakë sapo ulet në aeroport (Video)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:37 - 16/11/19 |
mapo.al

Një Boeing 737-800 i menaxhuar nga një kompani ukrainase, shpërtheu në flakë pak momente pasi mbërriti në aeroportin Sharm el-Sheik në Egjipt.


Avioni nga Ukraina zbarkoi në pistë pa incidente, teksa po përpiqej të shkonte në vendin e parkimit. Kur u ndal, papritmas shpërtheu një zjarr në motorrin kryesor të avionit.

Sipas burimeve lokale, shkak i zjarrit ishte humbja e lëngut hidraulik në frenat e avionit. Pasagjerët u evakuuan në mënyrë të sigurt dhe askush nuk u plagos.


Etiketa: ,

Pas