Kronika

Bagazhi i makinës plot me drogë, një i arrestuar në kufirin greko-shqiptar (FOTO)


               Publikuar në : 10:57 - 12/02/19 |
mapo.al

Një sasi droge prej 77 kg e llojit marijuanë është kapur sot në kufirin greko-shqiptar. Sasia e lëndës narkotike u bllokua në aksin rrugor Kozani-Janinë. Për këtë është ndaluar një makinë që drejtohej nga një 48-vjeçar grek, i cili u arrestua.


Brenda në mjet u gjeten dhe u sekuestruan 12 pako me 76 kg 900 gram marijuane, 1 pistoletë Browning me një krehër me 2 fishekë 22 mm, 2 celularë dhe 250 euro.

/Gazeta Mapo/


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas