Aktualitet

Balla flet për ligjin e mediave: Të dimë emrat e pronarëve dhe gazetarëve, si financohen


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:27 - 17/09/20 |
mapo.al

Deputeti socialist, njëherazi Sekretar i  Përgjithshëm i PS, Taulant Balla, foli sot nga foltorja e Kuvendit për ligjin për mediat.


Balla ngriti akuza ndaj mediave se disa prej tyre shpifin. Në qendër të akuzave Balla vuri televizionin Syri dhe portalin JOQ, duke kërkuar transparencë për financimet dhe emrat e pronarëve e gazetarëve që punojnë aty.


Disa media fabrikojnë lajme. Media të tregojë kush janë gazetarët që shkruajnë dhe prodhojnë lajme fake, ku është pronësia. Si financohet Tv i djalit të Sali Berishës dhe si financohet portali i dhëndrit të Sali Berishës “JOQ””, u shpreh Balla.

1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas