Kryesore

Balla i jep ultimatum Metës dhe tregon ‘kandidatin’ e mundshëm për ElbasaninBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:50 - 16/01/19 |
mapo.al

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka folur për dekretimet e ministrave të rinj nga presidenti Ilir Meta si dhe mosdekretimin ende të kryeministrit Edi Rama edhe në postin e ministrit të jashtëm, pas refuzimit të Gent Cakës në këtë post.


Duke folur nga Elbasani, Taulant Balla u shpreh se sot brenda orës 17:00 duhet të marrë fund ngërçi i dekreteve nga Meta pasi të gjithë kandidatët plotësojnë kriteret.


Sipas Ballës, Meta nuk mund të sillet si kreu alternativ i opozitës dhe duhet t’i japë fund një historie të pakuptimtë.Sa i takon akuzave që kabineti i ri është teknik sesa politik, Balla tha se ministrat e rinj janë përfaqësues që kanë kontribuar në fushën politike.


Kryetari i grupit parlametar të PS-së, Taulant Balla, ishte në Elbasan për të prezantuar prefektin e ri Gledian Llatja.


Ai tha se emri i tij është “opsion i mirë si kandidat për Bashkinë e Elbasanit”.


Etiketa: , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas