Aktualitet

Balla: Listat janë hapur, u bazuam në shembujt e huajBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:23 - 21/09/20 |
mapo.al

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, i ftuar në Open tha se çështja e hapjes së listave është e mbyllur dhe është e shkruar në Kushtetutë që shqiptarët do të votojnë me lista të hapura.


“Dua të bëj një korrigjim. Çështja e listave është e mbyllur dhe nuk e di pse ata kundërshtojnë. Është e shkruar në Kushtetutë, në ligjin themeltar të vendit.


Ne kemi marrë disa shembuj. Kishim dy mundësi. Ose të krijonim diçka alla shqiptare, ose të merrnin si shembull nga jashtë, një shembull të mirëkonsoliduar”- tha Balla.


Etiketa:

Pas