Aktualitet

Balla: Meta kthen ditën ligjin, natën takohet me ish-shefa policie që i quante të kanabizuar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:56 - 24/11/20 |
mapo.al

Vjen reagimi i parë nga PS, pasi presidenti Ilir Meta ktheu në Kuvend ligjin për Policinë e Shtetit.

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla shprehet se ditën Meta kthen ligjin, ndërsa natën takon ish-shefa policie që më parë i ka akuzuar si të kanabizuar.


“Presidenti i Republikes kthen ditën ligjin për Policinë e Shtetit, ndërsa Ilir Meta takohet natën me ish-shefa policie që i quante të kanabizuar! Ndërsa mes ditës dhe natës, shkel ligjin për festa kolektive, duke u treguar shqiptarëve se sa serioz është kur flet për Kushtetutë e për ligj”, thuhet në reagimin e Taulant Ballës.
LEXO EDHE: 


Përgjimet e Policisë/ Meta kthen ligjin: Gjurmon çdokënd gjatë procesit zgjedhor


1


Etiketa: , , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas