Aktualitet, Kryesore, Politika

Balla: PD do mbajë përgjegjësi nëse thyhet një xham në protestë

Numri 2 i Partisë Socialiste komentoi sot protestën e pritshme të 16 shkurtit, duke paralajmëruar opozitën se nëse prishet qoftë edhe një pllakë apo thyhet qoftë edhe një xham, është Partia Demokratike që do të mbajë përgjegjësi dhe shteti ligjor do të veprojë. Deklaratat e Ballës u bënë sot pasditë tek “Kjo Jave”, me Nisida Tufën. Balla u shpreh se është Partia Demokratike që e ka thirrur protestën dhe ajo do të mbajë përgjegjësi nëse ndodh ndonjë incident.
Balla shtoi se protestën Basha po e thërret për shkak të zhvillimeve të brendshme në PD, duke qënë se ndihet nën presionin e kryetarit “de facto” të opozitës, që është Berisha sipas tij, dhe liderit alternativ, që është Ilir Meta.


PasPara

3 komente

 1. Po dridhemi nga frika o Palla. Do ju thyejmë brinjët, jo xhamat o Palla. Francezët i venë zjarrin Parisit, ti po ruan xhamat e Librazhdit o Palla. Turini jot nuk ndjell frikë o Palla, ndjell vetëm neveri o Palla.

 2. E HARROJ KY PALLA PROVINCËS SE Ç’BËNË MERCENARËT E TIJ ME 21 JANAR SE SI I VUNË FLAKËN QËNDRËS SË TIRANËS. PO E KANË KOT: SAHATI I PALLOSHVET TË RILINDJES MBAROI.

  TUNG!

 3. PALLA « PARALAJMËRON » SE PO U THYE DHE NJË XHAM, PD DO MBAJ PËRGJEGJËSI.
  LIND PYETJA: JA, XHAMAT U THYEN!!! DHE PASTAJ? Ç’FAR DO I BËNI JU XHAMTHYSIT APO PD! TA THEM UNË O PALLE PROVINCE:

  JU DO T’I HANI PD ATË QË NUK THUHET. DERI KTU KENI PËRFUNDU JU RIPJERDHSIT PAS VETËM 5 VJET QEVERISJE.

  TUNG!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas