Aktualitet

Balla publikon videon e projektit: Do të kemi një Teatër të Ri dinjitoz

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:56 - 17/05/20 |
mapo.al

Balla: Shqipëria do të ketë shumë shpejt një Teatër të Ri Kombëtar dinjitoz


Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaron se Shqipëria do të ketë shumë shpejt një Teatër të Ri Kombëtar dinjitoz.


Përmes një postimi në rrjetin social Facebook numri dy i PS Balla thekson: “Ne dhe brezat e aktorëve e regjisorëve pas nesh meritojmë një Teatër dinjitoz, që të na shërbejë jo vetëm neve, por edhe publikut teatërdashës”, shkruan Balla.


Postimi i plotë i Taulant Ballës
Siç thanë aktorët dhe regjisorët: “nuk përballojmë dot më as edhe një kokërr loti krokodili në mexhelis për teatrin tonë! 50 vjet në atë ndërtesë-karantinë dhe të harruar nga politika na dalin e na teprojnë! Ne dhe brezat e aktorëve e regjisorëve pas nesh meritojmë një Teatër dinjitoz, që të na shërbejë jo vetëm neve, por edhe publikut teatërdashës”.


Shqipëria do të ketë shumë shpejt një Teatër të Ri Kombëtar dinjitoz👍🇦🇱🇪🇺


Etiketa: ,

Pas