Rajoni

Ballkani ndjek më vëmendje rastin e Balilit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:14 - 16/01/19 |
mapo.al

Arrestimi i Kelmend Balilit është ndjekur me interes të madh në rajon, duke u pasqyruar në disa prej mediave kryesore.Bosi i akuzuar i drogës i dorëzohet policisë, shkruan “Ekathimerini”. Gazeta greke pohon se Balili kishte mundur t’i shpëtonte kapjes që prej majit të 2016-tës falë rrjetit të mbështetësve në Sarandë dhe lidhjeve të pretendura politike.


Rasti i tij, thotë “Kathimerini” hodhi dyshime në aftësitë e Shqipërisë anëtare të NATO-s për të luftuar bosët e mëdhenj të drogës.
“Pablo Eskobari i Ballkanit, për vite i shpëtoi policisë po diçka e papritur ndodhi”, është titulli i kroates “Dnevnik”.“Al Jazeera” e Ballkanit shkruan se Shqipëria e kishte vënë arrestimin e Balilit mes prioriteteve të saj, për shkak të zgjerimit të rrjetit të trafikantëve. Media boshnjake “Sllobodna Bosna” shkruan se Balili ishte lidhja kryesore për trafikun të drogës në Ballkan.


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas