Aktualitet

Bamir Topi jep dorëheqjen nga kreu i partisë, vjen Sali Shehu


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:55 - 25/02/21 |
mapo.al

Një ditë pasi arriti një marrëveshje për koalicion me PD, në zgjedhjet e 25 prillit, mësohet se Bamir Topi ka dhënë dorëheqjen nga kreu i FRD.

Në takimet dje në PD, kjo forcë politike u përfaqësua nga Sali Shehu, ish-deputet.


Ish-Presidenti Topi e krijoi partinë pas mbarimit të mandatit në krye të shtetit.
Ai mori pjesë në disa gara, dhe ishte në koalicion me PS, ku pati edhe si përfaqësim deri në nivelin e nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës.


Nuk dihet mirë arsyet e këtij largimi, dhe gjasat janë që në krye të vijë pikërisht Sali Shehu.


Pak minuta pas daljes së lajmit të doreheqjes, u mësua se vendin e Topit e ka marrë Sali Shehu.

1


Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas