‘Bandë e rrezikshme’, Meta tregon pse e dorëzoi padinë për ministren Gjonaj

Presidenti Ilir Meta ka dorëzuar në SPAK padinë për ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj, të cilën e akuzon për shpërdorim detyre. Meta e akuzon ministren Gjonaj se ka shkelur Kushtetutën me botimet në Fletoren Zyrtare të vendimit për emërimin e Arta Vorpsit si anëtare të Gjykatës Kushtetuese dhe foli për një “bandë tepër të rrezikshme”. “E … Continue reading ‘Bandë e rrezikshme’, Meta tregon pse e dorëzoi padinë për ministren Gjonaj