Aktualitet

Banka e Shqipërisë: Shtyhen me 3 muaj pagesat e kësteve të kredive


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:35 - 12/03/20 |
mapo.al

Këshilli i Mbikëqyrjes së Bankës së Shqipërisë ka vendosur që të shtyjë për tre muaj pagesën e kësteve të kredive. Banka e Shqipërisë njofton se deri në muajin qershor, nuk do të paguhen këstet e kredisë.


Vendimi është marrë pas masave që ka vendosur qeveria, për bllokimin e lëvizjeve së automjeteve, si dhe për mbylljen e shumë institucioneve.


Ky vendim shmang edhe vajtjen në bankë nga ana e qytetarëve.1Etiketa: , ,

Pas