Aktualitet

Banorët e Krujës: Tubat e ujësjellësit janë përdorur për naftën në Ballsh


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:36 - 30/10/21 |
mapo.al

Me dhjetëra qytetarë krutanë janë mbledhur para bashkisë së Krujës. 


Ata po protestojnë për ujin e pijshëm, i cili u bë shkak i helmimit të mbi 600 personave.


Banorët deklarojnë se tubat dhe impianti i ujësjellësit janë tuba nafte të përdorura, të marra në Ballsh dhe janë montuar aty për ujësjellësin e qytetit.Banorët i kërkojnë kryebashkiakut të Krujës, Artur Bushi që të japë dorëheqjen, ndërsa kërkojnë hetim për helmimin masiv të banorëve.
1
Etiketa: , , ,

Pas