Aktualitet

Banorët e Laprakës mes baltës – Vokshi: Mos votoni për ata që ju kanë braktisur


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:45 - 01/04/21 |
mapo.al

Banorët në zonën e Laprakës denoncojnë vjedhjen e fondeve nga bashkia për ndërtimin e infrastrukturës së tyre. Tek kjo zonë me rreth 20 mijë banorë, qeveria nuk jep asnjë shërbim, megjithëse banorët thonë se janë taksapagues të rregullt.

“Nuk kemi as kopësht, as çerdhe, as shkollë, as ambulancë, as postë. Paguajnë 60 mijë lekë në muaj për të çuar fëmijët në shkollë tek rruga e Durrësit. Paguajmë taksat, paguajmë gjelbërimin, pastrimin, taksë për infrastrukturën arsimore dhe jemi të braktisur, ndërkohë që jemi 1.5 km nga qendra e Tiranës.”- thonë të revoltuar prindërit.


Albana Vokshi tha se Erion Veliaj ka mbledhur 40 milionë euro nga taksa e infrastrukturës shkollore, por në Tiranë shkolla për fëmijët nuk ka, sepse taksat janë vjedhur dhe abuzuar për qëllime elektorale.

Uji nga 7 mijë lekë na ka shkuar mbi 30 mijë lekë, dritat nga 27 mijë lekë na kanë shkuar mbi 90 mijë lekë dhe infrastuktura është në gjendje të mjeruar nga Josif Pashko tek uzina Dinamo, mbi 20 mijë banorë.“8 vjet ju ka lënë në baltë”- tha Albana Vokshi, e cila shtoi se edhe projektet e lëna nga Lulzim Basha, i kanë vjedhur.


Në datën 25 e kanë kuptuar se nuk mund t’i japin më votën një kryeministri që i ka braktisur, që nuk ka bërë asgjë, një kryeministër që u fut dorën në xhep njerezve. Një kryeministër që nuk ka mbajtur asnjë premtim, nuk duhet të votohet. Banorët e kësaj zone dhe të gjithë vendin duhet të votojnë për një qeveri që mendon për ta”- tha Albana Vokshi.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas