Kryesore

Banorët i bllokojnë rrugën në Roskovec, Rama ndryshon axhendë/VIDEO


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:34 - 08/03/19 |
mapo.al

Edi Rama nuk shkoi dot në Roskovec sot, pasi qytetarët i bllokuan hyrjen në qytet. Një grup banorësh të ndihmuar edhe nga Partia Demokratike, dolën në protestë dhe i bënë thirrje kryeministrit të kthehej nga drejtimi që kishte ardhur.


Protesta u zhvillua në rrugën që lidh Fierin me Roskovecin me thirrjet “Rama Ik” dhe “E duam Shqipërinë si gjithë Europa”. Mësohet se për shkak të bllokimit të rrugës, Rama ka ndryshuar oraret në axhendën dhe lëvizjet në qarkun e Fierit.


1

Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas