Aktualitet

Bar-bilardo vend ku shitej drogë dhe luhej bixhoz, arrestohen dy të rinj në Tiranë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:07 - 23/11/20 |
mapo.al

Tiranë – Dy të rinj kanë përfunduar në prangat e policisë pasi e kishin kthyer bar-bilardon në bazë aktiviteti kriminal, duke shitur lëndë narkotike dhe organizuar lojëra të palejuara.Bëhet fjalë për të identifikuarit me inicialet E.M. (26 vjeç) dhe M.GJ. (22 vjeç).


Bazuar në informacionet e marra, Policia ushtroi kontroll në bar-bilardon e tyre, dhe gjeti e sekuestroi gjatë kontrollit 37 gramë lëndë narkotike kokainë, një sasi lënde kanabis, një valixhe metalike me fisha, si dhe 2 aparate celularë.Në vijim të veprimeve, u procedua në gjendje të lirë edhe 20-vjeçari me inicialet F.C., pasi u kap me një sasi lënde narkotike kanabis, të cilën e kishte blerë tek një prej të arrestuarve.Njoftimi i Policisë:


Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 2, në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve E. M., 26 vjeç dhe M. Gj., 22 vjeç, të dy banues në Tiranë.

Shërbimet e Komisariatit Nr. 2, bazuar në informacionet e marra se në një bar-bilardo kryhej aktiviteti i kundërligjshëm kriminal në fushën e shitjes së lëndëve narkotike dhe organizimi i lojërave të palejuara, menjëherë kanë organizuar punën për dokumentimin e plotë të këtij aktiviteti.

Si rezultat, gjatë kontrollit të bar-bilardos në pronësi të shtetasit E. M. u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 37 gramë lëndë narkotike e dyshuar kokainë, një sasi lënde e dyshuar kanabis, një valixhe metalike me fisha (çipsa), 2 aparate celular dhe disa qese plastike që shërbenin për ambalazhimin e lëndëve narkotike.

Në vijim të veprimeve u procedua në gjendje të lirë edhe shtetasi F. C., 20 vjeç, pasi u kap me një sasi të vogël lënde narkotike kanabis, të cilën e kishte blerë tek shtetasi M. Gj., i cili ishte i pranishëm në bar-bilardo.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas