Aktualitet

Andi Përmeti: Barbarët e Edi Ramës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:22 - 17/05/20 |
mapo.al

Nga Andi Përmeti


Brutal, pa ndjenja, shkaterrimtar te historise dhe trashgimnise kulturore te nje kombi. Si hajdut, naten me 4.30, me maska dhunuan ke paten para duke shkaterruar perfundimisht nje nga te paktat trashgimni kulturore qe i ka mbetur Tiranes.
Pamjet makabre te rrezimit te Teatrit Kombetar ju shtuan pamjet e dhunes ndaj aktoreve, gazetareve, politikaneve. Nje dhune e panevojshme por tregues i drejtperdrejte i fytyres se kesaj qeverie. Nje qeveri arogante, harbute, hajdute dhe barbare e cila sot tregoi qartazi qe nuk njeh kufi.
Tashme eshte detyra e gjithkujt ti vendos kufirin kesaj qeverie. Kufirin ndermjet demokracise dhe autokracise.

Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas