Sport

Barcelona hedh sytë tek Milan, talenti i ri kërkohet me ngulm
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:46 - 17/10/19 |
ro ot

Barcelona ka hedhur sytë nga Milani! Mund të duket e çuditshme për vetë formën që po kalon ekipi italian, por Rafael Leao ka bërë mjaft mirë. I riu u afrua nga Boban dhe Maldini si një bast i rrezikshëm nga Lille, por deri tani ka bërë mirë.Portugezi i ka justifikuar si duhet 28 milionë eurot e paguara nga “Djalli”. Leao është kthyer në titullar dhe i rëndësishëm. Barcelona duke parë cilësitë e tij teknike dhe shpejtësinë në veprime ka vendosur që të investojë tek ai. Milani nuk do ta lërë të lirë, por me një menaxher si Jorge Mendes në mes gjithçka mund të ndodhë. 
Etiketa: ,

Pas