Sport

Barcelona, katër lojtarë largohen zyrtarisht nesër

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:00 - 30/06/19 |
mapo.al

1 korriku do të jetë fundi i aventurës për katër lojtarë në Barcelonë. I pari në listë është Thomas Vemaelen, të cilit i skadon pikërisht këtë të hënë kontrata me katalanasit dhe largohet pas 5 sezonesh në “Camp Nou”.


Bashkë me të do të largohet edhe dy lojtarë të tjerë që erdhën në janar në huazim tek Barcelona: Kevin-Prince Boateng (Sassuolo) dhe Jeison Murillo (Valencia), për asnjërin prej tyre nuk do të ushtrohet opsioni i të drejtës së blerjes së kartonit.Në fund, lojtari i katërt që është i larguar nga Barcelona është Douglas Pereira, gjithashtu pa kontratë nga data 1 korrik.


Ndërkohë që Barça ka shitur Jasper Cillesen dhe Andre Gomes. Në anën tjetër ka blerë Frenkie de Jong dhe Neto./TS/


Etiketa: , , , ,

Pas