Sport

Barcelona paguan 18 mln euro, gati zyrtarizimi i zëvendësuesit të Dembele

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:43 - 19/02/20 |
mapo.al

Barcelona duket se ka mbyllur gjithçka sa i përket transferimit të Martin Braithëaite në “Camp Nou”. Sulmuesi, i cili do të vijë nga Leganes si zëvendësues i Ousmane Dembele, pritet që të zyrtarizohet si lojtari i ri i katalanasve.Sipas asaj që raporton së fundmi Fabrizio Romano, klubi blaugrana ka paguar klauzolën e danezit, 18 milionë euro dhe gjithçka është e mbyllur. Akordi me lojtarin gjithashtu është gjetur. 28-vjeçari ka shënuar 6 gola këtë sezon me fanellën e Leganes.
Etiketa: , ,

Pas