Aktualitet

Barçës i mjafton Vidal ndaj Valladolid, kthehet një pikë larg Real-it

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:12 - 11/07/20 |
mapo.al

Barcelona ka mundur 1-0 Valldolid në javën e 36-të të La Liga-s dhe është kthyer të jetë vetëm një pikë larg Real Madrid kryesues, që do të luajë pas dy ditësh ndaj Granada-s.


Sfida e zhvilluar në Estadio Jose Zorrilla është vendosur nga një gol i Arturo Vidal në minutën e 15-të. Kiliani është lojtar me përqindjen (34.8%) më të mirë realizuese në këtë La Liga (me të paktën 20 gjuajtje të bëra).


Asisti është dhënë nga Leo Messi, i cili është bërë lojtari i parë që arrin në 20 asiste në një sezon të La Liga-s pas Xavi-t në sezonin 2008/09.
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas