Kryesore

Bardhi: Do ta tejkalojmë rezultatin e vitit 2009 në Elbasan


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:53 - 17/04/21 |
mapo.al

Drejtuesi Politik për Elbasanin u shpreh në një intervistë në emisionin “Kjo Jave”, të Neës 24, me Nisida Tufën, se rezultati që ka marrë PD në këtë qark në vitin 2009, do të tejkalohet në votimet që do të zhvillohen pas 9 ditësh. Në këtë konkluzion, Bardhi vjen nga reagimi që sheh tek njerëzit në takimet e përditshme, nga padurimi i qytetarëve për të pritur 25 prillin, për të formalizuar vendimin që ata tashmë kanë marrë. Bardhi tha se do të jetë një fitore e thellë e padiskutueshme.


Numri dy i PD tha se ka shumë socialistë, të majtë, ose njerëz që nuk kanë qënë më parë afër PD, që kanë shprehur vullnetin për ndryshim në këto zgjedhje.


Gazment Bardhi u shpreh se sfida e Opozitës është ajo që nis pas datës 26 prill, ku do të nisë puna për të sjellë në jetë ndryshimin. Gjendja në Elbasan nga ana ekonomike është shumë e rëndë, dhe fshati në degradim.

Lexo edhe :  Dopingu i Edi Ramës
Bardhi tha se plani i PD adreson pikërisht këtë situatë dhe do të jape efekt menjëherë.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas