Kryesore

Bardhi: Moment unik bashkimi i nevojës për ndryshim me angazhimin e PD

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:09 - 23/02/21 |
mapo.al

Sekretari i Përgjithshëm i PD, njëherësh drejtuesi Politik për Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi u shpreh në një intervistë me Adi Krastën, se është një moment unik ky aktuali, ku nevoja për ndryshim që shprehin njerëzit bashkohet dhe shkrimet me platformën dhe angazhimin e PD për ta sjellë këtë ndryshim.I pyetur për këto ditë në fushatën në Elbasan, për ndjesitë dhe për këtë përvojë, Bardhi tha se ka patur jo pak trishtim, kur ka parë gjendjen e rëndë të varfërisë kudo, në qytet dhe në fshat.


Sekretari i Përgjithsmë i PD u shpreh se përveç rrotacionit, me 25 prill do të ndodhë një përmbysje modeli. Do të bjerë modeli i keqqeverisjes që instaloi Rama, dhe një tjetër do të vijë në fuqi. Ajo e përgjegjshmërisë, llogaridhënies, dhe mbajtjes së premtimeve.

Lexo edhe :  Sulmet e Ramës për koalicionin, reagon Gazment BardhiBardhi u shpreh se një nga gjërat që kërkojnë më shumë njerëzit gjatë takimeve në Elbasan, është mbajtja e fjalës, e angazhimeve për të cilat dikush kërkon besimin dhe votën e qytetarëve.1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas