Kryesore

Bardhi: Ne garantojmë sigurinë e qytetarëve, ata vendosin vetë si protestojnë
               Publikuar në : 22:00 - 11/02/19 |
mapo.al

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, tha sonte se PD ka për detyrë të garantojë sigurinë e qytetarëve dhe pjesmarrësve në protestën e 16 shkurtit. Bardhi u shpreh se PD do ta garantojë sigurinë e tyre, dhe shtoi se mënyra, forma, elementët që njerëzit zgjedhin për të protestuar, është zgjedhja e tyre dhe nuk varet nga forca e tyre politike. Sekretari i Përgjithshëm i PD u shpreh se si do të jetë skenari, se si do të vijojë protesta, c’formë e përmasa do të marrë, apo cfare afatesh do kete, kjo do të vendoset me 16 shkurt me qytetarët.


Bardhi i bëri këto komente në emisionin 5 pyetjet, tek Babaramo. Numri 2 i PD tha se ajo e 16 shkurtit është një proteste e njerëzve e qytetarëve, të cilët janë nëpërkëmbur nga qeveria, dhe kanë gjithë të drejtën të ngrihen, e të bëjnë që zëri i tyre të dëgjohet.

Ai theksoi se Rama është sot i vetmuar, i pambështetur as nga socialistët, dhe edhe pse ka 75 deputetë, do të rrëzohet nga presioni i popullit. Duke u ndalur tek përgjimet që nxorën zbuluar lidhjet e mazhorancës me grupin kriminal që blinte dhe bënte vota në 4 qarqe, Bardhi tha, mendoni se cfarë ka ndodhur në gjithë vendin, kur, sic citoi ai ish-ministrin Xhafaj, kanë operuar 40 grupe të ngjashme kriminale./Gazeta Mapo/


Etiketa: , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. Ata …? Kush ata? dhe per ke attaa?!!!!!
    Ik or sharafidhe, se nuk ka per te dale askush. Si nuk ua fershellen rradakja fare, kur mendoni se do dale populli per Mona/Luli/Mediun??????
    Te tre i kane duart me gjak, dhe kane vjedhur pasurine e popullit.
    Asnje nuk e mohon dot dhe te gjithe e dine kete, edhe Likja e di!

    Përgjigju ↓
Pas