Aktualitet

Bardhi nxjerr bllof Ramën, publikon faqen zyrtare të arbitrazhit për Becchettin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:07 - 14/10/21 |
mapo.al

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bradhi  ka akuzuar kryeministrin Rama se refuzoi ngritjen e komisionit hetimor për 120 milionë euro që i dhuroi biznesmenit italian bazuar mbi mashtrimin e shqiptarëve.


Duke publikuar vendimet e arbitrazhit për çështjen “Bechetti”, Bardhi shkruan se Rama gënjen kur thotë se ato janë konfidenciale dhe të papublikuara askund.


“Edi Rama thotë paturpësisht se vendimet e arbitrazhit ndërkombëtar për Bechetin janë konfidenciale dhe të papublikuara askund. Si gjithmonë, gënjen! Refuzoi ngritjen e komisionit hetimor për 120 milionë euro që i dhuroi biznesmenit italian bazuar mbi mashtrimin e shqiptarëve. Shikoni më poshte vendimet e arbitrazhit për çështjen “Bechetti””-shkruan ai.


1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas