Aktualitet

Bardhi nxjerr video: Balluku është për burg, ja si bleu vota me legalizimet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:12 - 30/04/21 |
mapo.al

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka publikuar një video ku akuzon Belinda Ballukun për blerje votash me anë të legalizime duke treguar edhe skemën me anë të ”WhatsUpp”.


Në videon e publikuar, rezulton një grup në ”WhatsUpp” i PS për Kombinatin, teksa Bardhi thotë se drejtuesja e shtabit elektoral, Laureta Omeri mblodhi të dhënat e banorëve të zonës elektorale të Ballukut që t’i kryenin legalizimet para zgjedhjeve.


Sipas tij, zyrat e Kadastrës u vendosën në dispozicion të Ballukut për legalizime në masë deri të premten para zgjedhjeve.Ai paralajmëron se Balluku nuk ka për t’i shpëtuar burgut për këtë krim elektoral.Statusi nga Gazment Bardhi:

Belinda Balluku mund të mashtrojë për 1 ditë, por nuk e mashtron dot SPAK, që ka në dorë provat e blerjes së votave përmes legalizimeve. Një drejtësi pa ndikim nga qeveria duhet ta çojë Belinda Ballukun pas hekurave të burgut.

Lexo edhe :  Berisha non-grata, Kim: Ata që thonë se janë të habitur, nuk janë të sinqertë


Faktet janë kokëforta:

1. Shtabi elektoral i Belinda Ballukut, me në krye drejtuesen e shtabit, Laureta Omeri mbledhin të dhënat e banorëve të zonës elektorale të Belinda Balkukut për të kryer legalizimin para zgjedhjeve. Ky është përdorim i burimeve shtetërore për qëllime partiale dhe elektorale dhe ndëshkohet me burg.

2. Zyrat e Kadastrës janë vënë në dispozicion të shtabit elektoral të Belinda Ballukut për të bërë legalizime në masë deri të premten para zgjedhjeve.

3. Belinda Balluku nuk u shërben qytetarëve, por blen vota me legalizimet në kundërshtim me ligjin. Në 24 prill grupi i krijuar për legalizimet në Kombinat u shpërbë pa patur më interes për gjoja shërbimin ndaj qytetarëve.

Ky i Belinda Ballukut është një krim elektoral, që ka deformuar vullnetin e qytetarëve. Votat e blera edhe me mënyra të tjera nuk do ta shpëtojnë Belinda Balkukun nga drejtësia!

1


Etiketa: , ,

Pas