Aktualitet

Bardhi: Qeveria fsheh të vërtetën për 24 të vdekurit në Thumanë/VD
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:01 - 07/12/19 |
mapo.al

Përmes një videomesazhi Partia Demokratike akuzon qeverinë se po fsheh të vërtetën për humbjen e jetës së 24 njerezve nga 2 pallatet e shembura në Thumanë, gjatë tërmetit të 26 nëntorit. Sipas selisë blu, zv/kryeministri Erion Braçe dhe kryetari i Bashkisë Krujë, Artur Bushi janë kapur në mashtrim.


“2 ditë pas tërmetit, Erion Braçe dhe Artur Bushi japin 2 përgjigje të ndryshme, nëse pallatet ishin shpallur apo jo të banueshme pas 21 Shtatorit. Kjo do të thotë se ata po fshehin të vërtetën, po përpiqen ta shtrembërojnë për të shpëtuar nga përgjegjësia”, thotë Gazment Bardhi duke iu referuar asaj që ata kanë deklaruar në media nëse pallatet u cilësuan të banueshme apo jo, pas tërmetit të 21 shtatorit.


Deklarata e Bardhit
Ka një përpjekje kriminale të Qeverisë për të lënë në harresë viktimat e 26 nëntorit dhe për t’i mbuluar ato me spektakël të pashpirt propagandistik. Ka një përpjekje të Edi Ramës dhe bashkëpunëtorëve të tij për të fshehur të vërtetën se tragjedia e Thumanës ka qenë e paralajmëruar!


2 ditë pas tërmetit, Erion Braçe dhe Artur Bushi japin 2 përgjigje të ndryshme, nëse pallatet ishin shpallur apo jo të banueshme pas 21 Shtatorit. Kjo do të thotë se ata po fshehin të vërtetën, po përpiqen ta shtrembërojnë për të shpëtuar nga përgjegjësia.


Për të bërë drejtësi për 24 njerëzit që humbën jetën nga shembja e dy pallateve, Partia Demokratike ka kërkuar zyrtarisht përgjigje për masat e marra për sigurinë e banorëve nga qeveria dhe Bashkia e Krujës pas tërmetit të 21 Shtatorit. Deri tani, qeveria ka heshtur dhe është fshehur pas spektaklit kriminal të kreut të saj, i cili nuk kursen as fëmijët e mbijetuar.


Ne nuk do të heshtim derisa të bëhet #DREJTËSI për viktimat e 26 Nëntorit! 


Etiketa: , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas