Aktualitet

Baret dhe restorantet letër Ramës: Të punojmë pa orar

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:54 - 02/05/20 |
mapo.al

Shoqata e Bareve dhe Restoranteve i kanë drejtuar një letër të hapur kryeministrit Rama duke i kërkuar që të mos kenë kufizim orari kur këto aktivitete të hapen sipas kushteve të përcaktuara pas 18 majit.


Ata theksojnë se në fashën e orarit 05:00-17:30 është orar zyrtar pune për të gjithë qytetarët dhe për këtë nuk mund të kenë klientë.


Për këtë arsye ata kërkojnë që për këto aktivitete të mos ketë fashe oraresh, ndërsa theksojnë se kujdesi për mbrojtjen ndaj infektimit me COVID-19 të qytetarëve do të jetë maksimal.
Etiketa: , ,

Pas