Aktualitet

Basha: 94% e të rinjve që studiojnë jashtë s’dëshirojnë të kthehen në Shqipëri


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:23 - 19/03/21 |
mapo.al

Kreu i Partisë Demokratike e ka nisur edhe sot ditën duke renditur një tjetër dështim të qeverisë Rama në 8 vite qeverisje.


Kryedemokrati thotë se 94% e të rinjve që studiojnë jashtë nuk duan të kthehen në Shqipëri.


 “Cila është përqindja e të rinjve që studiojnë jashtë dhe që nuk dëshirojnë të kthehen në Shqipëri?”
“Përgjigjja 94%. Rrjedhja e trurit përbën një shqetësim madhor, pasi vendit i pakësohet forca më vitale e shoqërisë dhe ekonomisë,” ka shkruar Basha në Instyastory.2


Etiketa: ,

Pas