Aktualitet

Basha: Adrian Çelën e pret burgu pas 25 prillit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:49 - 14/01/21 |
mapo.al

Kryetari i PD, Lulzim Basha ngriti tonet sonte në Opinion, kur u shpreh se disa të deleguar të Ramës në qarqe, i pret pas 25 prillit drejtësia dhe burgu.Kur u pyet te punën që po bën në Durrës, Adrian Çela, Basha u shpreh se atë pas zgjedhjeve e pret burgu.


Kjo sipas kreut të opozitës, sepse qeveria nesër nuk do të pengojë prokurorinë të bëjë detyrën.
Basha shtoi se edhe me prokurori më i dobët në vend po të bëjë punën e dërgon në burg Celën, për gjurmët e shumta që ai ka lënë në abuzimin me fondet e OSHEE.Një paralajmërim, kreu i PD e kishte edhe për Tom Doshin dhe Vangjush Dakon.


1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas