Kryesore

Basha dënon deklaratat e Vuçiç për Kosovën: Nxisin konflikt dhe përçarje


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:07 - 19/03/21 |
mapo.al

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka dënuar deklaratat e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç për Kosovën. 


Përmes një reagimi, lideri demokrat shprehet se presidenti serb po nxit konflikt dhe përçarje.


“Kosova e pavarur është realitet i pakthyeshëm. Shfaqje të tilla nacionaliste dëmtojnë vetëm Serbinë dhe tregojnë qasjen destruktive të lidershipit të saj”, shprehet Basha.Postimi
Deklaratat dhe veprimet e Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç nuk i shërbejnë bashkëpunimit, paqes dhe stabilitetit në rajon, ato nxisin konflikt dhe perçarje. Kosova e pavarur është realitet i pakthyeshëm. Shfaqje të tilla nacionaliste dëmtojnë vetëm Serbinë dhe tregojnë qasjen destruktive të lidershipit të saj. Sa më shpejt të pranohet realiteti i Kosovës së lirë dhe të pavarur, aq më mirë do të jetë për Serbinë, popullin e saj dhe gjithë Ballkanin për të ecur më shpejt drejt BE-së si interesi më i mire i popujve tanë. Lexo edhe :  "Berisha", Grida Duma: Basha vendosi i vetëm, akt i madh lidershipiLEXO EDHE: 

Vuçiç provokon sërish, publikon hartën e Kosovës me flamurin serb

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas