Aktualitet

Basha: Dështimet e Ramës, nga kontratat sekrete tek llogaridhënia e qeverisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:23 - 27/02/21 |
mapo.al

Kreu i PD, Lulzim Basha, nëpërmjet një story në rrjetin social Instagram, tregon premtimet e pambajtura të qeverisë Rama në 8 vite.


Basha thotë se Rama në vitin 2013, premtoi rritje të transparencës dhe llogaridhënies së qeverisjes.


Por Rama, thotë Basha, nuk e ka mbajtur këtë premtim.Më tej, kryedemokrati thekson se gjatë qeverisjes së Ramës, ka patur një rritje marramendëse të kontratave sekrete.Ndërsa, lideri i opozitës shton se na ndajnë edhe 56 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas