Aktualitet

Basha: Do krijoj institucionin e kreut të Opozitës për të garantuar demokracinë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:38 - 05/04/21 |
mapo.al

Lideri i Opozitës, Lulzim Basha u shpreh sonte tek Cim Peka ne syri.tv se ai do të ofrojë nesër në pushtet të gjitha garancitë që demokracia të funksionojë e të mos rrëshqasë në autoritarizëm.


Një nga risitë e propozuara nga Basha është krijimi i institucionit të Kryetarit të Opozitës, i cili do të ketë akses në informacion pothuaj të njëjtë me kryeministrin.


Po ashtu do të ofrojë cdo hapësirë dhe mundësi për Opozitën.Por, Basha theksoi, se kjo nuk është një dhënie sigurie apo imuniteti për individë që kanë shkelur ligjin, që të mos shkojnë para drejtësise. Qofshin ata ish-ministra, apo ish-kryeministra.
1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas