Aktualitet

Basha e quan Veliajn “kryebetonier i mafies”: Kalimi në pronësi i TK, akt lufte ndaj artit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:21 - 08/05/20 |
mapo.al

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të qeverisë për t’i kaluar pronësinë e Teatrit Kombëtar Bashkisë së Tiranës.


Në një deklaratë të shpërndarë për mediat, Basha shkruan Rama bëri një akt lufte ndaj artit dhe qytetarëve.


Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Basha shprehet se në kushtet e krizës pandemike, Rama gjen kohën sipas tij për të grabitur, ndërsa kryebashkiakun e Tiranës, Basha e quan kryebetonier të mafies


Reagimi
Ndërkohë që shqiptarët presin zgjidhje për krizën që ka pllakosur, Rama gjen kohë vetëm për të grabitur. Kalimi i TK në pronësi të kryebetonierit të mafias është akt lufte ndaj artit dhe qytetarisë dhe provokim ndaj BE dhe përfaqësuesve të saj në vigjilje të Ditës së Europës. 


LEXO EDHE: 

Rama i jep Veliajt truallin e Teatrit Kombëtar (VENDIMI)


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas