Basha e quan Veliajn “kryebetonier i mafies”: Kalimi në pronësi i TK, akt lufte ndaj artit

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të qeverisë për t’i kaluar pronësinë e Teatrit Kombëtar Bashkisë së Tiranës. Në një deklaratë të shpërndarë për mediat, Basha shkruan Rama bëri një akt lufte ndaj artit dhe qytetarëve. Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Basha shprehet se në kushtet e krizës pandemike, Rama gjen … Continue reading Basha e quan Veliajn “kryebetonier i mafies”: Kalimi në pronësi i TK, akt lufte ndaj artit