Aktualitet

Basha: Eshtë Rama pas pazareve për Reformen në Drejtësi

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:41 - 28/05/20 |
mapo.al

Kryetari i PD u shpreh në Opinion, se është i bindur që Edi Rama është pas perpjekjeve për ndryshimet në Reformën në Drejësi.


Basha theksoi se ai është i bindur që mesazhi i ambasadores amerikane, ishte për Edi Ramën.


Por, deklaroi Basha, Edi Rama e kapi drejtësinë, dhe këtë e tregon fakti që sot nuk kemi ndëshkim të korrupsionit edhe pse kanë ndodhur afera skandaloze.


Basha pohoi se nesër në qeveri, drejtësia le të jetë kundërshtare e qeverisë, në mënyrë që ta kontrollojë e hetojë qeverinë, e jo siç ndodh sot.Etiketa: , ,

Pas