Kryesore

Basha: Fushata e Ramës dëmton Kosovën, ja kush përfiton..
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:39 - 19/11/20 |
mapo.al

Kryetari i PD, Lulzim Basha tha se me fushatën që ka nisur Rama kundër tij, ai nuk dëmtohet, por sipas tij, dëmtohet Kosova dhe përfiton armiku strategjik i saj, që është Serbia.Dëmtohet historia e Kosovës, tha Basha, ndërkohë që sipas tij, Beogradi ka 7 vite që po fuqizohet.


Përfituesit kryesor të kësaj fushate tha Basha, janë ata që nuk duan që vemendja të jetë tek kriza e rëndë ekonomike në vend.Përfitojnë sipas tij, pronarët e inceneratorëve, që sipas tij, kanë marrë mbi 75 milionë euro në kohën e pandemisë.Sipas Bashës, arsyeja e tretë, janë komplekset e Ramës, për shkak se sipas tij, gjërat që ai ka bërë për 8 vite në qeverisje, ai nuk i bën dot kurrë, siç janë rruga e Kombit, liberalizimi i vizave, apo shërbimi për pavarësinë e Kosovës.

Lexo edhe :  Kryemadhi-Ramës: Një qeveri e paaftë di vetëm të justifikohet


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas