Kryesore

Basha i mbyll derën Ramës: S’do jesh kurrë pjesë e qeverisjes sonë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:17 - 14/04/21 |
mapo.al

Kryedemokrati  Lulzim Basha dhe kryeministri Edi Rama janë përfshirë në një debat virtual ditën e sotme, lidhur me atë se çfarë do të ndodhë pas 25 prillit.

Gjithçka mori shkas nga një deklaratë televizive e Edi Ramës ku e ftonte për bashkëpunim Lulzim Bashën, pas zgjedhjeve, me kushtin që të ndahej nga ish-kryeministri Sali Berisha dhe presidenti Ilir Meta. Rama linte të kuptohej se ishte i gatshëm për bashkëqeverisje me Bashën.


Por, lideri i opozitës duket se e ka të qartë rrugën e tij.

“Në 25 prill shqiptarët do votojnë numrin 9 për ta larguar Ramën dhe ai nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë. Koha e tij ka mbaruar. Ne do të sjellim ndryshimin dhe Shqipëria do fitojë”.
1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas