Kryesore

Basha i prerë: Jo bashkëqeverisje me Edi Ramën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:03 - 01/12/20 |
mapo.al

Lulzim Basha mohon kategorikisht mundësinë e një bashkëqeverisje me Edi Ramën.

I pyetur gjatë bisedës në emisionin Log në ABC News se a do pranonte një bashkëqeverisje me Edi Ramën, Lulzim Basha tha prerë: Jo!


Ai deklaroi se s’ka asnjë shans që Edi Rama të fitojë zgjedhjet e 25 prillit dhe po sipas tij, ka zero shanse të pengojë opozitën të krijojë qeverinë e re pas zgjedhjeve.
Zero shans që të ketë aleancë me Edi Ramën. Zero shans që Edi Rama të fitojë zgjedhjet. Zero shans që Edi Rama të pengojë opozitën të krijojë qeverinë” , u shpreh kreu i PD, Lulzim Basha.


 LEXO EDHE: 

“Merri meritat, zbato 5 pikat” – Basha: Çfarë i thashë Ramës në Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Basha: Trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me platformën anti-mafia

 

1


Etiketa: , , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas