Politika

Basha i vendosi afat 15 Shkurtin, Rama i përgjigjet me ironi: Të jap përgjigje për 10 ditë


               Publikuar në : 18:00 - 12/02/19 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur me ironi liderit të PD, Lulzim Basha për ti dhënë zgjidhje politike situatës së krijuar në vend. Teksa ishte në Lezhë në takim me banorë, Rama u shpreh se “unë nuk ka kam dëgjuar asnjë shqiptar që thotë se nuk i takon ajo që kërkon, të gjithë thonë më takon. Ti shiko Lulin, nuk ka fituar asnjë palë zgjedhje dhe thotë dua pushtetin. Do pushtet pa fituar zgjedhje! Edhe ai të aplikojë tek platforma “Shqipëria që duam” që të marrë përgjigje për 10 ditë. Po halli nuk është i Lulit se ia e ka në terezi, po halli është i atyre që i rrinë nga mbrapa”.


Sakaq, lideri i PD, Lulzim Basha gjatë turit në Pogradec u shpreh se “deri në 15 shkurt Edi Rama ka kohë ti japë zgjidhje politike krizës. Më 16 shkurt koha për fjalë ka mbaruar do të dëgjohet vetëm zëri juaj. Do të veprojë vetëm vullneti juaj dhe vullneti i qytetarëve”.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. dgherje stalini fare,monster si babai e daja i vet kristaq rama e spiro koleka qe nuk denjonin te varnin njerz.
    o lidhur me pervers,vrases,trafikant,te droguar etj kujton se esht viti 1 para eres se re.

    Përgjigju ↓
  2. Edi Rama erdhi ne qeverisje me voten e4 shumices te votuesve dhe VETM ata kane te drejte nepermjet votes tia heqin te drejten e qeverisjes.Brockollitjet e Lulzim Bashes dhe te pasuesve te tij jane antiteza e punes qe duhet te bejne per te bindur VOTUESIT qe te ndryshoje qeverisja ne favofr te tyre.Gjynah qe opozita ka ne krye te saj nje politikan te deshtuar,tek i cili mbizoteron fjalori i ” rrugaceeriae ” dhe jo i programit politik.

    Përgjigju ↓
CLOSE
CLOSE
Pas