Aktualitet

“Basha ka hetuar UÇK” – Paloka: Rama dhe zagarët e tij, burgun e kanë pak
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:15 - 17/11/20 |
mapo.al

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar ndaj shpifjeve dhe fabrikimeve të qeverisë ndaj kryedemokratit Lulzim Basha, se ka qenë pjesë e hetimeve kundrejt luftëtarëve të UÇK-së.Në një postim në “Facebook”, Paloka shkruan se kryeministri Edi Rama dhe “zagarët e tij” ( i referohet Erion Veliajt dhe Taulant Ballës), për pushtet dhe para, janë gati për çdo ndyrësi, dhe se burgun e kanë pak.


Sipas nënkryetarit demokrat, gjithë çka thuhet për Lulzim Bashën vjen si strategji për t’ia servirur shqiptarëve, që të mos shohin keqmenaxhimin e pandemisë Covid-19.Postimi i Edi Palokës në “Facebook”:Sajuan fillimisht histori me “Shtepine e verdhe” ne nje kohe qe vetem Moska e Beogradi tentojne ende te mbajne ne kembe sajesa te tilla! Sajuan pak dite me pas historine e kasetes “se zhdukur”…Doli se kaseten e kishte marre BBC nepermjet Dash Pezes!


E fundit , me te gjitha; Basha hyn si polic me maske ne shtepine e dikujt po gruaja e atij dikushit, e njojti dhe poshte maskes…madje njojti dhe “ciken e Berishes” edhe ate te maskuar! E te gjitha keto me shpresen se shqiptaret nuk do te shohin se ne mes te nje pandemie te dale komplet jashte kontrolli, Rama dhe zagaret e tij, vazhdojne ti vjedhin !

Qenie si keto , qe per pushtet dhe para jane gati per cdo ndyresi edhe burgun e kane pak…!

1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas