Kryesore

Basha: Krimi i Teatrit, test për drejtësinë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:57 - 28/05/20 |
mapo.al

Lulzim Basha e quan të papranueshme që të merren 30 milionë euro kredi për të berë Teatrin e ri, dhe kulla pas tij, vetëm pse ju tek Edi Ramës.


Kreu i Opozitës tha se Teatri mund të rikonstruktohej me 1.5 milionë euro, që i gjeti dhuratë Europa Nostra.


Ky është krim, ngriti tonet Basha, dhe u shpreh se kjo afërë është një test për drejtësinë.


30 milionë euro sipas tij, mund të merren borxh vetëm për të nxitur ekonominë dhe ndihmuar njerëzit.


Basha shtoi se me atë në qeveri, nuk do të ketë më miliona që hidhen për trille apo buzëkuq elektoral.

Kryedemokrati përsëriti se Edi Rama është tashmë një kufomë politike.


Etiketa: , , ,

Pas