Kryesore

Basha: Kriza nga Covid-19, nxori lakuriq keqqeverisjen

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:48 - 12/05/20 |
mapo.al

Kreu i opozitës Lulzim Basha, ka cilësuar kryeministrin Edi Rama si njeriun që shkatërroi ekonominë e vendit dhe të qytetarëve të saj.


Me anë të një postimi në Twitter, Basha shkruan se koronavirusi nxori në shesh lakuriqësinë e Ramës, i cili për 7 vjet me makuterinë dhe mashtrimet e tij gërreu ekonominë e vendit.


Postimi i Bashës:


Për 7 vjet me radhë, RAMAVIRUSI e ka gërryer ekonominë, shëndetësinë dhe mirëqenien e shqiptarëve. CORONAVIRUSI vetëm sa i dha goditjen e fundit ekonomisë. Kriza nxorri lakuriq makutërinë, mashtrimet dhe gjithë dështimet e Ramës dhe qeverisë së tij të pakicës kundër shqiptarëve.Etiketa: , ,

Pas