Kryesore

Basha: Kush minon garancitë për zgjedhjet, nuk do zgjedhje demokratike dhe integrim europian

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:08 - 30/05/20 |
mapo.al

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shpërndarë qëndrimin e kreut të Delegacionit të BE në Tiranë, Luigi Soreca, për Reformën Zgjedhore.


“PD dhe Opozita e Bashkuar janë të vendosur për kontributin tonë për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Ato janë në interesin më të mirë të Shqipërisë. Kushdo që minon garancitë për standartet zgjedhore nuk do zgjedhje demokratike dhe as integrimin europian te Shqipërisë.Lideri i opozitës Basha mbajti këtë qendrim, pasi Rama u tërhoq dhe bllokoi dje në Këshillin Politik konsensusin për identifikimin biometrik në zgjedhje.Etiketa: ,

Pas