Aktualitet

Basha me sipërmarrësit: Ulja e taksës në 9% përkthehet në më shumë punësim

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:52 - 23/02/21 |
mapo.al

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shprërndarë në rrjetin social Facebook, një video të një takimi me sipërmarrës shqiptarë.Ndër të tjera lideri demokrat, Basha është shprehur se angazhimi për uljen e taksës nga 15 në 9% për bizneset do të jetë një çlirim i jashtëzakonshëm për financat e tyre që do të përkëthehet në më shumë punësim e investime dhe prodhim.


Statusi i Bashës:
Ulja e taksës nga 15 në 9% do të jetë një çlirim i jashtëzakonshëm për financat e sipërmarrjes shqiptare.
Më shumë para mbeten në duart tuaja që të investoni më shumë, të prodhoni më shumë dhe të hapni më shumë vende të reja pune me paga më të larta.
1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas