Aktualitet

Basha: Ndarja nga jeta e Guljelm Radoja, humbje për artin dhe kulturën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:32 - 05/05/21 |
mapo.al

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të aktorit të mirënjohur Guljelm Radoja, i cili humbi bejetën me koronavirusin


Në një reagim në rrjetet sociale, Basha shkruan se ndarja nga jeta e aktorit Radoja është humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare.


“Me hidhërim të madh mora lajmin për ndarjen nga jeta të artistit të madh Guljelm Radoja. Largimi nga jeta i artistit të madh shqiptar është humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare.Guljelm Radoja e humbi betejën e parë të jetës së tij por la pas një trashëgimi të jashtëzakonshme njerëzore dhe artistike, ishte një frymëzim për qindra të rinj e qytetarë që donin dhe duan lirinë, të drejtën e dinjitetin.Ngushëllimet e mia shkojnë për familjen e tij, miqtë dhe të afërmit. Guljelm Radoja do të mbetet përjetë mes nesh. U prehtë në paqe”, shkruan Lulzim Basha.

Lexo edhe :  Deputeti i PD "shkrin" së qeshuri demokratët dhe socialistët në Kuvend (VIDEO)


1


Etiketa: , , ,

Pas