Kryesore

Basha në Kosovë/ Pasardhësit e Isa Boletinit i dhurojnë flamurin 108-vjeçar të kryengritjes


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:14 - 21/07/20 |
mapo.al

Kreu i PD, Lulzim Basha ka marrë dhuratë të veçantë në kullën e Isa Boletinit, teksa pasardhësit e heroit të Kosovës i dhanë liderit demokrat flamurin 108- vjeçar të kryengritjes para Shpalljes së Pavarësisë.


Basha premton se këtë flamur do e vendosë në zyrë nesër si kryeministër i Shqipërisë dhe do jetë pjesë e pandarë e tij.


Për më tepër ai ka theksuar se me këtë flamur familja Boletini dhe Kosova i dhanë atij një përgjegjësi të madhe, dhe Basha zotohet që të bëjë gjithçka për t’i shërbyer Kosovës e Shqipërisë për një të ardhme siç e deshën ata që u flijuan për kombin.STATUSI NGA LULZIM BASHA
Isha i nderuar sot të vizitoja kullën e Isa Boletinit, e të përulesha para varrit të tij.Emocion të jashtëzakonshëm përjetova tek kjo kullë e pamposhtur, e rrethuar, e bombarduar dhe e djegur gjashtë herë, por që askush, as dje, as sot dhe as nesër nuk mund ta çrrënjosë.

Kjo kullë sot është prapë e plotë, me të gjithë burrat e saj, si njëherë e një kohë. Isa Boletini është aty bashkë me bijtë e tij e trimat e tjerë të familjes Boletini, që dhanë jetën për këtë tokë.

Isa Boletini jo vetëm prehet në shtëpinë e tij, por edhe në Kosovën e pavarur, në Kosovën e lirë, siç e deshi e për të cilin u sakrifikua ai dhe familja e tij.

Pasardhësit e Isa Boletinit më bënë një nder të veçantë, duke më dhuruar flamurin 108 vjeçar të Isa Boletinit, me të cilin nisi kryengritjen para Shpalljes së Pavarësisë, për ta vënë në zyrën time nesër, si Kryeministër i Shqipërisë.

Ky flamur do të jetë pjesë e pandarë e zyrës time të punës, por bashkë me të familja Boletini, por dhe Kosova më dhanë një përgjegjësi të madhe, dhe unë do të bëj gjithçka, dhe nuk do të kursej asgjë, për t’i shërbyer Kosovës e Shqipërisë, për të ndërtuar të ardhmen tonë e të femijëve tanë, siç e deshën, e për të cilën u flijuan bijtë dhe bijat e kombit tonë.

<
>
4e0c578b-8093-4997-91f3-1e717148cf40 (1) 61b6e145-ef8f-4475-a779-40da42225048 63eadc6f-62a1-426e-8709-337d4992df4e 987df405-cd24-4f63-b299-e3e4bab94214 2332601a-377c-4964-86b8-da8e5e464af8 4644458f-43cb-4dc4-8eea-86481c9c9dc1 bf250df3-f4a2-4780-99d9-06ef36588a82 e266b0b9-e021-4ae6-bf64-1e935a4d79f8 f95cada6-6501-4085-bd4f-a6745ccef8da fb01d5fa-3da0-40e2-8b1d-421362664074
1


Etiketa: , , ,

Pas