Aktualitet

Basha në Mallakastër: Kapllanaj në detyrë deri në zgjedhje legjitime
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:10 - 10/07/19 |
mapo.al

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar turin e takimeve informale me strukturat e partisë për të dikskutuar mbi zhvillimet e pritshme politike.


I shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, dhe kryebashkiaku Agron Kapllanaj, kreu i opozitës ishte në Mallakastër, ku u shpreh se 30 Qershori ishte pikë kthese absolute për zhvillimet politike, pasi vulosën fatin e kësaj qeverie.


30 Qershori është një masakër elektorale e provuar në sytë e secilit. Përgjegjës kryesor për këtë krim është Edi Rama”-u shpreh Basha, i cili vuri në dukje se më 30 Qershor, Edi Rama provoi se nuk bën dot zgjedhje edhe kur kandidon me veten.Bashkia Mallakaster ka një kryetar legjitim. Ai është Agron Kapllanaj. Derisa të ketë një proces të rregullt zgjedhor, ku përsëri do të konfirmohet si Kryetar Agron Kapllanaj”– u shpreh lideri i opozitës në takimin informal me drejtuesit e degës së PD në Mallakastër.

Lexo edhe :  "Qeveria fsheh vdekjet nga COVID"/ Mjekët-Bashës: S'është e vërtetë, të hetohen kartelat mjekësoreEtiketa: , , ,

Pas